Dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym Rodzicom za dotychczasowe wpłaty na fundusz Rady Rodziców.

Dzięki Państwa wsparciu, ubiegły rok szkolny obfitował w liczne interesujące wydarzenia inicjowane i tworzone zarówno przez Kadrę Nauczycielską, Rodziców, jak i przez samych uczniów, w tym samorząd szkolny, harcerzy, zuchów, Koło Wolontariatu oraz szkolną reprezentację sportową.

Jak zwykle w takich sytuacjach, do realizacji większości projektów potrzebne były pieniądze i wtedy pomocną dłoń starała się wyciągnąć Rada Rodziców. Między innymi w takim właśnie celu zostaliśmy powołani.

Środki, którymi dysponujemy pochodzą z dobrowolnych wpłat zadeklarowanych na początku roku szkolnego przez Rodziców uczniów naszej Szkoły. Na podstawie składanych przez Państwa na piśmie deklaracji, Rada Rodziców przyjmuje preliminarz na bieżący rok szkolny. Preliminarz zawiera zarówno stałe, coroczne pozycje, jak i środki przewidziane na nagłe sytuacje i okazje specjalne.

Dofinansowujemy różnego rodzaju projekty szkolne, koncerty, spotkania autorskie, wydarzenia kulturalne, naukowe i sportowe, imprezy okolicznościowe, w tym bal andrzejkowy i karnawałowy, Dzień Dziecka i Dzień Sportu.

Jesteśmy fundatorami licznych nagród, w tym pucharów, bonów Empik, nagród książkowych, słodyczy dla uczniów, którzy:

• reprezentują naszą Szkołę w różnego rodzaju wydarzeniach sportowych, teatralnych, plastycznych oraz muzycznych,
• odnoszą sukcesy w przedmiotowych konkursach szkolnych i pozaszkolnych,
• aktywnie uczestniczą w projektach szkolnych,
• mają wysokie średnie ocen oraz
• pomagają przy organizacji imprez szkolnych.

Ponadto doposażamy świetlicę szkolną w różnego rodzaju gry i sprzęt sportowy, tak aby naszym najmłodszym umilić i uatrakcyjnić czas przed i po skończonych zajęciach lekcyjnych.

Organizujemy pobyt i gościmy w murach naszej szkoły Wolontariuszy AIESEC z odległych zakątków świata, którzy prowadzą warsztaty skierowane do naszych uczniów.

Staramy się również pomagać w sytuacjach wyjątkowych, poprzez wsparcie dzieci, których rodzina (bywa, że nagle) znalazła się w trudnej sytuacji finansowej. W ramach naszych możliwości wygospodarowujemy środki, aby uczniowie Ci mogli uczestniczyć w wydarzeniach szkolnych, takich jak zielona szkoła czy wycieczka klasowa.

Zachęcamy do wpłat na fundusz Rady Rodziców. Bardzo liczymy na zrozumienie i współpracę z Państwa strony.     Za każdą wpłatę bardzo dziękujemy!

W imieniu Rady Rodziców,

Elżbieta Sączek